Filmy pozakonkursowe

Dodano: 06.8.2017

Opisy filmów pozakonkursowych

14 filmów zostanie pokazanych w sekcji pozakonkursowej. Pokazy w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami.

4 WHEEL BOB
Reżyseria: Tal Skloot
USA 2016, 72 min.  


Historia Boba Coombera, nieustraszonego poszukiwacza przygód, który jako pierwszy człowiek na wózku inwalidzkim wjeżdża na przełęcz Kearsarge (3600 m) w Sierra Nevada.


ANNAPURNA III - UNCLIMBED
Reżyseria: Jochen Schmoll
Produkcja: www.drehxtrem.de
Niemcy 2016, 12 min.  

Wyprawa w Himalaje Nepalu Davida Lamy i austriackich alpinistów Hansjörga Auera i Alexa Blümela. Pięć tygodni prób rozwiązania jednego z największych, nierozstrzygniętych problemów alpinizmu: przejścia południowo-wschodniej grani Annapurny III.


CHASING THE BREATH
Reżyseria: Adrian Dmoch
Produkcja: www.facebook.com/AdrianDmochArt
Polska 2017, 59 min.  


Film o człowieku, który chce wygrać jeden z najtrudniejszych maratonów na świecie jako pierwszy obcokrajowiec w historii tego biegu. Dokument o treningach i mentalnych przygotowaniach Roberta Celińskiego do startu w Tenzing Hillary Everest Marathon.


FACE TO FACE 
Reżyseria: Bertrand Delapierre
Produkcja: www.malcine.com.ar
Francja 2016, 13 min.  


Eiger i jego północna ściana mają szczególne miejsce wśród wielkich urwisk Alp. Lorenz Frutiger jest specjalistą od Eigera. Zgodził się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z Louisem Laurentem, przewodnikiem z Chamonix.


FROZEN AMBROSIA
Reżyseria: Constantine Papanicolaou
Produkcja: www.frozenambrosia.com
USA 2016, 55 min.  


Mało kto kojarzy Grecję z wysokimi górami i zimowym sezonem narciarskim i snowboardowym. Constantine Papanicolaou wyrusza w podróż, żeby nakręcić film, który pokaże magię zimy w Grecji.

 

GRUPA GAMMA - PASJA, KTÓRA NIE WYGASA
Reżyseria: Kamil Daniel Jutkiewicz
UK 2015, 5 min.  


Film przedstawia historię grupy starszych wspinaczy trenujących na ściance, którzy udowadniają, że można się wspinać i do osiemdziesiątki.

 

GUILT TRIP
Reżyseria: Anthony Bonello
Produkcja: www.switchbackentertainment.com    
Kanada 2016, 35 min


Jedyną rzeczą, o którą ta grupa narciarzy martwi się bardziej niż o zjazd z drugiego najwyższego szczytu Grenlandii, Mont Forel, jest ślad węglowy, jaki zostawią po swojej podróży. W poczuciu winy postanawiają zabrać ze sobą słynnego glacjologa Aluna Hubbarda, którego hipotezy, jeśli zostaną udowodnione,mogłyby zastąpić popularne prognozy dotyczące podnoszenia się poziomu oceanów.

 

THE HIGHWAY
Reżyseria: Mike Douglas
Produkcja: www.switchbackentertainment.com 
Kanada 2016, 15 min.  

Od czasu pierwszej podróży autostradą między Vancouver a Whistler przed 20 laty, Stan Rey marzył o nartach w górskim pasmie Tantalus. Po rodzinnej tragedii, dawne marzenie staje się rzeczywistością.

 

KILIAN 
Reżyseria: Mike Douglas
Produkcja: www.switchbackentertainment.com 
Kanada 2016, 13 min.  

Kilian Jornet jest uważany za najlepszego biegacza górskiego, choć sam tak o sobie nie myśli. W Norwegii podejmuje próbę zdobycia na nartach Siedmiu Szczytów Romsdalen jednego dnia – 77 km i 9000 m przewyższenia.

 

NA SZLAKU Z BYRCYNEM

Reżyseria: Jerzy Porębski
Produkcja: www.activelifedvd.pl
Polska 2017, 28 min.  

Byrcynowie to trzy pokolenia ludzi, dla których góry i górskie pogotowie były sensem życia. Wartości rodziny Byrcynów w filmie podkreślają Jan Krzysztof, Henryk Król-Łęgowski, Jan Gąsienica-Roj i Wojciech Szatkowski, a Kazimierz Gąsienica-Byrcyn poprzez liczne anegdoty tworzy charakterystyczny dla siebie nastój.

 

SUMMITS OF MY LIFE II: DÉJAME VIVIR
Reżyseria: Sébastien Montaz-Rosset 

Produkcja: www.lymbus.com

Hiszpania 2014, 62 min.  


Kilian Jornet z grupką przyjaciół przesuwają kolejne granice górskich przygód na lodowcach Mont Blanc i na Elbrusie. Góry z zapierającej dech w piersiach perspektywy i Kilian – który zmienia zasady górskich biegów.

 

THE LAPPNOR PROJECT
Reżyseria: Sébastien Montaz-Rosset

Produkcja: www.thelappnorproject.com
Finlandia 2017, 33 min.  


W 2013 roku Nalle Hukkataival rozpoczął projekt boulderowy, którego rozwiązanie zajęło mu siedem sezonów. Pod koniec października 2016 roku w końcu udało mu się dokonać pierwszego przejścia "Burden of Dreams", boulderu który wycenił na 9A.

 

WHISTLE FOR A WIND 

Reżyseria: Stella Shabliovska
Produkcja: Mohyla School of Journalism (Kijów)  
Ukraina 2016, 15 min.


Stacja meteorologiczna jest ostatnim miejscem, gdzie można odpocząć przed wspinaczką na 5000 m. Kiedy pogoda jest zła, staje się zamkniętą przestrzenią, w której można tylko czekać. Film powstał na górze Kazbek w Gruzji.

 

WHITE SUN
Reżyseria: Deepak Rauniyar

Produkcja: www.the-match-factory.com
Nepal/USA/Katar/Holandia 2016, 89 min.  


Po śmierci ojca Chandra, po prawie dziesięciu latach wraca do odległej górskiej wioski. Mała Pooja niecierpliwie czeka na niego, myśląc, że jest jej ojcem. Gdy Chandra przyjeżdża, musi stawić czoła swemu bratu Surajowi, który walczył po przeciwnej stronie podczas wojny domowej w Nepalu...

Pliki do pobrania

Dołącz do nas